Spektakle w repertuarze Teatru Komedia

oCZARowani

Reżyseria:Sandra Matuszak
Scenariusz:Jerzy Dworak
Czas:80 minut
Premiera:08 grudnia 2023
Występują: Małgorzata Tuszyńska & Cezary Gieracki

Co jesteś w stanie zrobić, żeby wynająć mieszkanie w dobrej lokalizacji?

Zapłacić dwukrotnie wyższy czynsz, czy zamieszkać z nieznajomym? Być może warto zaryzykować, bo przecież co złego może się stać?

Prawda…?

Ale co, jeśli plan idealny zamieni się w komiczną katastrofę? Gdy okaże się, że mieszkanie się sypie, właściciel zamiast rozwiązania problemów oferuje kawały, a kawalerka z jednym łóżkiem staje się zbyt ciasna?

Czy w takiej sytuacji dwójka współlokatorów zostanie wrogami do grobowej deski, czy może cała sytuacja okaże się idealną receptą na miłość?

Zapraszamy na spektakl pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji, uczuć, a także muzyki i magicznych sztuczek.

Gwarantujemy, że oCZARowani was nie rozCZARują.

Rubinowe Gody

Reżyseria:Sandra Matuszak
Scenariusz:Krzysztof Kędziora
Czas:120 minut
Premiera:Listopad 2023
Występują:Katarzyna Terlecka, Maksymilian Cichy, Włodzimierz Kalemba,
Hubert Caban / Cezary Gieracki

Czterdziesta, czy czterdziesta pierwsza rocznica ślubu… Kto to liczy?

Rocznica stanie się niezapomnianą i to wcale nie z powodu wyjazdu do luksusowego hotelu! Choć dla małżeństwa to duża nowość, w której nie do końca potrafią się odnaleźć. Problem ten szybko schodzi jednak na plan dalszy, za sprawą tajemniczego gościa… będącego w ich pokoju.

Zdrady, intrygi, trójkąt, wścibski boy hotelowy, zabawki erotyczne, skandal polityczny na szczytach władzy – to wszystko w naszej najnowszej nietuzinkowej komedii „Rubinowe Gody”.

Siostro, spadek!

Siostro, spadek!
Reżyseria:Sandra Matuszak
Scenariusz:Jerzy Dworak
Czas:75 minut
Premiera:Wrzesień 2023
Występują:Paulina Zwierz, Maksymilian Cichy, Cezary Gieracki

Dwójka braci przyjeżdża do rodzinnego domu na zaproszenie ojca. Na miejscu zastają informacje o ciężkiej chorobie staruszka oraz jego opiekunkę, która gotowa jest użyć wszystkich (!) atutów, aby przyszły spadek przypadł właśnie jej.

Zapraszamy na komedię pełną pomyłek i zwrotów akcji, która zachęci Was do solidnego spisywania testamentów!

Zapalniczka

Reżyseria: Sandra Matuszak
Scenariusz: Jerzy Dworak
Czas: 50 minut
Premiera: 25 lutego 2023
Występują: Artur KamińskiMikołaj Fajfer

Czy odjeżdżający trzy minuty za wcześnie PKS do Wąbrzeźna może stać się przyczyną upadku cywilizacji? Nawet jeśli nie, stanowi to doskonały pretekst do rozpoczęcia rozmowy przez dwóch nieszczęśników, zmuszonych do czekania na kolejny autobus. Szczególnie, jeśli okażą się dawnymi kolegami, którzy nie widzieli się od ponad dwudziestu lat i mają wiele do nadrobienia. Tyle się przecież u nich pozmieniało! Zrobili kariery, pożenili się, dorobili dzieci, domów i samochodów… Tylko dlaczego wójt trzyma w kieszeni foliówkę pełną monet a „Król Sedesów” regularnie wyrzuca swój telefon do śmietnika? Jeśli intrygują was odpowiedzi na te pytania albo chcielibyście poznać trasę, którą pokonuje PKS do Wąbrzeźna (o trzy minuty za wcześnie!), to serdecznie zapraszamy na „Zapalniczkę”.

Niedźwiedź

fot. Armafoja
Reżyseria:Sandra Matuszak
Tekst: Antoni Czechow
Czas: 50 minut
Premiera: 28 stycznia 2023
Występują: Małgorzata Machcińska, Patryk Jędrzejczak, Cezary Gieracki

Spektakl „Niedźwiedź” w reżyserii Sandry Matuszak

Nie dziel skóry na „Niedźwiedziu”! Bo kto wie, co się stanie, gdy do pogrążonego w żałobie dworku przybędzie wierzyciel, aby odzyskać dług zaciągnięty przez Pana Nieboszczyka? Zwłaszcza, gdy wdowa wcale nie pali się do spłacania nieswoich długów, a stary lokaj zrobi wszystko, aby pozbyć się natręta z domu!

Czechow – autor doskonale znany miłośnikom teatru, to nie tylko klasyk dramatu, ale również twórca komedii, które mimo ponad 100 lat nie zestarzały się ani trochę i nadal bawią kolejne pokolenia widzów. 

Doskonała reżyseria Sandry Matuszak eksponuje przywary i przymioty bohaterów komedii Czechowa w sposób tak aktualny, że już po chwili mamy wrażenie, że znajdujemy się w centrum sytuacji, która mogłaby wydarzyć się w każdym współczesnym domu.

Poznajcie „Niedźwiedzia”: komedię Antoniego Czechowa, która nie boi się postawić sprawy na ostrzu noża!