Spektakle w repertuarze Teatru Komedia

Siostro, spadek!

Siostro, spadek!
Siostro, spadek!
Reżyseria:Sandra Matuszak
Scenariusz:Jerzy Dworak
Czas:75 minut
Premiera:wrzesień 2023
Występują:Dominika Dobrosielska, Maksymilian Cichy, Cezary Gieracki

Dwójka braci przyjeżdża do rodzinnego domu na zaproszenie ojca. Na miejscu zastają informacje o ciężkiej chorobie staruszka oraz jego opiekunkę, która gotowa jest użyć wszystkich (!) atutów, aby przyszły spadek przypadł właśnie jej.

Zapraszamy na komedię pełną pomyłek i zwrotów akcji, która zachęci Was do solidnego spisywania testamentów!

Zapalniczka

326711246 3396648643943491 7597363656554616235 n admin
Reżyseria: Sandra Matuszak
Scenariusz: Jerzy Dworak
Czas: 50 minut
Premiera: 25 lutego 2023
Występują: Artur KamińskiMikołaj Fajfer

Czy odjeżdżający trzy minuty za wcześnie PKS do Wąbrzeźna może stać się przyczyną upadku cywilizacji? Nawet jeśli nie, stanowi doskonały pretekst do rozpoczęcia rozmowy przez dwóch nieszczęśników, zmuszonych do czekania na kolejny autobus. Szczególnie, jeśli okażą się dawnymi kolegami, którzy nie widzieli się od ponad dwudziestu lat i mają wiele do nadrobienia. Tyle się przecież u nich pozmieniało! Zrobili kariery, pożenili się, dorobili dzieci, domów i samochodów… Tylko dlaczego wójt trzyma w kieszeni foliówkę pełną monet a Król Sedesów regularnie wyrzuca swój telefon do śmietnika? Jeśli intrygują was odpowiedzi na te pytania albo chcielibyście poznać trasę, którą pokonuje PKS do Wąbrzeźna (o trzy minuty za wcześnie!), to serdecznie zapraszamy na „Zapalniczkę”.

Niedźwiedź

NIEDZWIEDZ2 1 admin
fot. Armafoja
Reżyseria:Sandra Matuszak
Tekst: Antoni Czechow
Czas: 50 minut
Premiera: 28 stycznia 2023
Występują: Małgorzata Machcińska, Patryk Jędrzejczak, Cezary Gieracki

Już 28. stycznia (sobota) o godzinie 20:00 zapraszamy na premierę spektaklu „Niedźwiedź” w reżyserii Sandry Matuszak

Nie dziel skóry na „Niedźwiedziu”! Bo kto wie, co się stanie, gdy do pogrążonego w żałobie dworku przybędzie wierzyciel, aby odzyskać dług zaciągnięty przez Pana Nieboszczyka? Zwłaszcza, gdy wdowa wcale nie pali się do spłacania nieswoich długów, a stary lokaj zrobi wszystko, aby pozbyć się natręta z domu!

Czechow – autor doskonale znany miłośnikom teatru, to nie tylko klasyk dramatu, ale również twórca komedii, które mimo ponad 100 lat nie zestarzały się ani trochę i nadal bawią kolejne pokolenia widzów. 

Doskonała reżyseria Sandry Matuszak eksponuje przywary i przymioty bohaterów komedii Czechowa w sposób tak aktualny, że już po chwili mamy wrażenie, że znajdujemy się w centrum sytuacji, która mogłaby wydarzyć się w każdym współczesnym domu.

Poznajcie „Niedźwiedzia”: komedię Antoniego Czechowa, która nie boi się postawić sprawy na ostrzu noża!