Koncerty

Recital Piosenki Aktorskiej „Cztery strony kobiety”

Śpiew:Magdalena Pawelec
Klawisze, prowadzenie koncertuMichał Ruksza 
Czas trwania: 55 min

Magdalena Pawelec (śpiew) i Michał Ruksza (klawisze, konferansjer) zaproszą Państwa na niezwykłą muzyczną ucztę, której tematem przewodnim będzie próba odkrycia wszystkich oblicz kobiety…
Kobieta motyl… Kobieta demon… Kobieta kot… Kobieta dama…
Poprzez kilkanaście bardzo i… tych trochę mniej znanych piosenek z tekstami Tuwima, Osieckiej, Abramova-Newerly, Przybory, Piaf, Własta i Wolskiego mamy przyjemność zaprezentować Państwu świat damsko-męskich spraw widzianych oczami kobiety. Całą paletę barw jej emocji, cztery strony jej kobiecej osobowości. Krótko mówiąc – kobiecość w piosence.

Recital piosenki francuskiej “Pod dachami Paryża”

Śpiew: Dominika Dobrosielska
Fortepian:Piotr Wiza
Czas trwania: 60 min

Zapraszamy Państwa na przepiękną podróż w sam środek francuskiej bohemy, z każdym utworem widz przypomina sobie francuskie szlagiery z repertuaru m.in Edith Piaf, Charlesa Aznavoura. Część utworów usłyszymy w języku francuskim, a część w mistrzowskich polskich tłumaczeniach m. in. Romana Kołakowskiego, Andrzeja Ozgi czy Wojciecha Młynarskiego. 

Dajcie zaprosić się w podróż pełną miłosnych historii z kraju, w którym ludzie mówią, a poeci piszą właśnie w języku miłości.

Koncert Piosenek Edwarda Stachury “Łagodny Buntownik”

Śpiew: Dominika Dobrosielska
Fortepian:Michał Ruksza
Czas trwania: 60 min

Koncert ”Łagodny buntownik” to połączenie klasycznego rozumienia poezji śpiewanej, z elementami muzyki elektronicznej. Recital składa się z lubianej poezji Edwarda Stachury, która często towarzyszy przy wspólnym śpiewaniu przy ognisku czy przy mniej formalnych spotkaniach towarzyskich. 

Często chwytali za jego twórczość bardowie. W ten właśnie sposób Dominika Dobrosielska poznała poezję Stachury – dzięki bardowi Romanowi Kołakowskiemu, który po Studenckim Festiwalu Piosenki zaprosił ją na Warsztaty Poezji Czynnej Stachury. Podczas tego wydarzenia skomponowano muzykę do wszystkich tekstów, które pojawiają się w recitalu. 

Jest to fenomenalne połączenie ciekawych muzycznie kompozycji i klasyki polskiej poezji.