Sandra Matuszak

fot. Armafoja

Reżyseria spektakli:

Niedźwiedź

„Siostro,spadek!

Zapalniczka

“Rubinowe Gody”

Dyrektor artystyczny i założycielka Teatru Komedia w Poznaniu

Logopeda, pedagog specjalny, reżyser, instruktor teatralny i miłośniczka piosenek aktorskich, związana z poznańską sceną teatralną od czasów liceum.

W ostatnich latach wyreżyserowała „Niedźwiedzia” (A. Czechow), muzyczny spektakl o tematyce słowiańskiej „Licho nie śpi” (praca dyplomowa na kierunku Reżyseria) oraz monodram „Żyliśmy w ciemności, ale było w nas światło”, a także niezliczoną ilość etiud teatralnych i pokazów pracy. 

Współorganizowała międzynarodowe festiwale teatralne oraz współpracowała z wieloma instytucjami w Polsce i za granicą. Prowadziła warsztaty teatralne na zlecenie różnych publicznych i prywatnych szkół w Wielkopolsce, ośrodków kultury, agencji castingowych, stowarzyszeń i instytucji kościelnych.

W poznańskich szkołach aktorskich pracowała jako logopeda, reżyser i instruktor teatralny.

Ponadto ukończyła kurs upoważniający do prowadzenia zajęć teatralnych z osobami niepełnosprawnymi, starszymi, wykluczonymi i z problemami w komunikacji, a także dziećmi z trudnych rodzin.

Wykształcenie zdobywała na uczelni państwowej, w placówkach prywatnych oraz pod okiem artystów z różnych zakątków Polski i świata.