Obchody Dnia Kobiet w Teatrze Komedia – Wyjątkowe Przedstawienie

🌷 Termin: – 8 marca 2023 (Dzień Kobiet) o 18:00

🌷 Miejsce: Mój Teatr, ul. Grochowska 49

🌷 Czas trwania: 180 minut

🌷 DZIEŃ KOBIET W MOIM TEATRZE – karnet na oba wydarzenia + lampka wina kupicie tutaj:

Komediowy spektakl muzyczny „Sam sobie zrób kanapkę”

O 18:00 poznańska grupa „Klub Szyderców Bis” zaprasza na komediowy spektakl muzyczny, w którym usłyszymy zarówno autorskie piosenki „Szyderców”, jak i znane polskie przeboje traktujące z przymrużeniem oka o relacjach damsko-męskich.

„Sam sobie zrób kanapkę!” – legenda głosi, że gdzieś w połowie XIX wieku w pewnej poznańskiej kamienicy, właśnie to wezwanie wywołało coś, co dzisiaj określilibyśmy mianem emancypacji. Podobno te właśnie słowa pani Danuty z Łazarza, skierowane do jej umęczonego po ciężkiej pracy u Ceglorza męża Henryka, wywołały całą lawinę walk o prawa kobiet. Plotka głosi, że Henryk podwinął jeno ogon pod siebie i pomaszerował do kuchni. Czy wyszło mu to na dobre…? Czy jej wyszło to na dobre…? To już zostawmy filozofom, fizjologom… i kabaretowi Klub Szyderców Bis, który tym razem na warsztat piosenkowy wziął kobietę, z całą jej złożonością inwentarza oraz mężczyznę, często o konstrukcji – nie bójmy się tego powiedzieć – prostszej od cepa. A jeśli jeszcze te dwa bieguny połączymy, na pewno zacznie iskrzyć. I to nie tylko ósmego marca.

Przerwa na lampkę wina

Recital Piosenki Aktorskiej „Cztery strony kobiety”.

A o 20:00 Magdalena Pawelec i Michał Ruksza zaproszą Państwa na niezwykłą muzyczną ucztę, której tematem przewodnim będzie próba odkrycia wszystkich oblicz kobiety… Kobieta motyl… Kobieta demon… Kobieta kot… Kobieta dama… Poprzez kilkanaście bardzo i… tych trochę mniej znanych piosenek z tekstami Tuwima, Osieckiej, Abramova-Newerly, Przybory, Piaf, Własta i Wolskiego mamy przyjemność zaprezentować Państwu świat damsko-męskich spraw widzianych oczami kobiety. Całą paletę barw jej emocji, cztery strony jej kobiecej osobowości. Krótko mówiąc – kobiecość w piosence.

Gwarantujemy wspaniałą zabawę i Serdecznie zapraszamy!

Możesz również polubić