Maksymilian Cichy

Spektakle:

Siostro, spadek!

Rubinowe gody

Maksymilian Cichy – Dobrze czuje się zarówno na scenie jak i przed kamerą. Przez wiele lat zasilał szeregi Studia Teatralnego Próby w CK ZAMEK w Poznaniu. Absolwent Studia teatralnego STA w Poznaniu (spektakle dyplomowe: „Marylin Mongoł” reż. Piotr Dąbrowski, „Pokój 11” reż. Łukasz Chrzuszcz „Kopciuch” reż. Wiktor Stypa). 

Zdobywał doświadczenie grając najróżniejsze postacie – od chłopaka z zespołem Aspargera („Dwunastka” reż. Paula Głowacka) po osobę silnie uzależnioną od heroiny („Przebłysk” reż. Wawrzyniec Malinowski). 

Występował na deskach Teatru Polskiego w spektaklu „Serdeczny Stary Człowiek” w reż. Bogdana Żyłkowskiego. Współpracował z teatrem Orbis Tertius – Trzeci Teatr przy spektaklu Lecha Raczaka „Dziady”. Ma również na swoim koncie epizodyczne kreacje filmowe oraz serialowe. Aktualnie studiuje aktorstwo dramatyczne na Akademii Teatralnej w Warszawie. 

Poza aktorstwem interesuje się też szeroko pojętym samorozwojem: sztukami walki, florystyką, kaliisteniką, grą na perkusji i śpiewem. Aktywnie stara się wykorzystywać swoje pasje budując postacie na scenie oraz przed kamerą.